Wypożyczanie mierników LAN

Szybkie łącze to podstawa gospodarki opartej na wiedzy. Pozyskiwanie, przetwarzanie i przesyłanie informacji wymaga wydajnych sieci. Bez tego firmy nie mogą realizować nowych, ambitnych projektów. Bez sprawnej infrastruktury nie ma szans na wdrażanie innowacji. To z kolei powoduje odpływ startupów do krajów, w których funkcjonuje szybki internet.

Koniec końców gospodarka nie rozwija się na miarę swego potencjału, na czym wizerunkowo traci cały kraj i wszystkie sfery życia obywateli. By do tego nie dopuścić, konieczna jest budowa nowej infrastruktury teleinformatycznej i modernizacja, bądź wymiana starej (światłowody zamiast przewodów miedzianych).

Jednak nawet nowe sieci nie są wolne od awarii. Może zdarzyć się tak, że nowe okablowanie nie zapewni deklarowanej prędkości przesyłu. Wówczas należy znaleźć źródło problemu. Jeśli nie tkwi ono w sprzęcie ani w jego konfiguracji, trzeba dokonać pomiaru sieci.

Chodzi o zmierzenie parametrów fizycznych toru transmisyjnego. Dokonuje się tego przy pomocy specjalnych urządzeń. Nie trzeba jednak kupować mierników, gdyż można je wypożyczyć od firmy świadczącej usługi informatyczne.

Wypożyczanie mierników LAN następuje niejako od ręki. Trzeba tylko podpisać umowę i protokół przekazania. Wcześniej warto zgłosić zapotrzebowanie. Wystarczy przedzwonić albo napisać maila.

Zwykle sprzęt jest przekazywany osobiście w siedzibie firmy. Można wówczas liczyć na przeszkolenie z obsługi. Niektórzy usługodawcy wysyłają aparaty pomiarowe pod wskazany przez zamawiającego adres. Warto wiedzieć, że wypożyczanie mierników LAN odbywa się w cyklu dobowym.

AKTUALNOŚCI