Systemy kontroli dostępu SKD

Są miejsca, do których nie każdy może i powinien mieć swobodny dostęp. Doskonale wiedzą to dyrektorzy firm, szkół, urzędów, administratorzy obiektów sportowych czy zarządcy hoteli.

Jeśli również Państwo jesteście zainteresowani zaprojektowaniem, wykonaniem, zakupem bądź skonfigurowaniem rozwiązań z zakresu SKD, zaproponujemy produkty firmy Selkod.

Dlaczego właśnie jej? To czołowy polski dostawca, którego produkty są wysoko oceniane przez niezależnych ekspertów. Sprawdzaliśmy je wielokrotnie i nigdy się nie zawiedliśmy.

 

Najważniejszym elementem systemu IKR-KD Selkod jest Kontroler IKR. Pozwala on:

 

Systemy typu IKR sprawdzają się w różnego typu obiektach. Z powodzeniem mogą być stosowane w małych i dużych budynkach z dowolną liczbą punktów kontrolnych.

 

Identyfikacja może odbywać się na wiele sposobów – poprzez zbliżenie karty bezstykowej (także tej z funkcją płatniczą), wpisanie kodu na klawiaturze, przyłożenie palca lub dłoni do czytnika linii papilarnych, naciśnięcie przycisku pilota. System IKR jest bowiem kompatybilny ze wszystkimi stosowanymi obecnie standardami komunikacji urządzeń ustalających tożsamość.

Kontrola polega na przyznawaniu użytkownikom prawa dostępu do określonych miejsc w obiekcie. By dostać się do danego pomieszczenia, muszą oni użyć identyfikatora. Dostęp można ograniczyć pod względem obszarowym (wejście tylko do wybranych miejsc), czasowym (wejście w zdefiniowanym przedziale czasu) i ilościowym (wejście określoną ilość razy).

System IKR-KD pozwala też kontrolować sam obiekt objęty nadzorem osobowym lub monitoringiem wizyjnym. W tym celu w strategicznych punktach umieszcza się czujniki, przy czym każdy z nich można zaprogramować tak, by reagował w pożądany sposób.

W budynku wyposażonym w system IKR-KD wszystkie zdarzenia są rejestrowane w bazie danych. Dane te mogą posłużyć np. do oceny stanu zabezpieczeń obiektu, skuteczności ochrony, analizy natężenia ruchu we wszystkich pomieszczeniach lub wybranym sektorze, analizy czasu pracy.

Wielką zaletą Kontrolera IKR jest zdolność do pracy zarówno w trybie online, jak i offline. Dzięki temu nie musi on ciągle komunikować się z jednostką nadrzędną i może szybko reagować na zaistniałe zdarzenia.

AKTUALNOŚCI